01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Dzień Eko w naszej szkole

IMG 3796W środę 15.06 odbył się w naszej szkole Dzień Eko. Uczniowie klas 4-8 spotykali się ze specjalistami zajmującymi się ekologią zawodowo (pracownikami Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Urzędu Miejskiego i Lasów Państwowych). Młodzież uczestniczyła w warsztatach ekologicznych (Ekowyzwania, Ochrona płazów), wykonywała plakaty, gazetki, rozpoznawała rośliny, wykonywała zielniki, zakładała ogródek kwiatowy, uczestniczyła w akcjach sprzątania miasta i w ekologicznej grze miejskiej. Uczniowie zapoznali się z działaniami podejmowanymi w Białymstoku (łąki kwietne, zielone przystanki, ochrona owadów). Klasy uczestniczyły w wycieczkach do Wodociągów Białostockich, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, Nadleśnictwa Dojlidy, Epicentrum Nauki, ZOO, Muzeum Przyrodniczego przy UwB i rezerwatu Las Zwierzyniecki. Działania podejmowane przez poszczególne klasy były bardzo różnorodne, ale wszystkie przyczyniły się do wzrostu świadomości ekologicznej.

Galeria